הכל על מגבות

בבית אהרוני מוכרים מגבות משנת 1989. במדריך הזה נשתף אתכם במידע חשוב על מגבות, כיצד בוחרים מגבות, כיצד מטפלים בהן וכו׳. 

סט מצעים מכותנה, דגם מילאנו, 100% כותנה

איך בוחרים מצעים?

א. מתחילים מהבסיס – דעו מה גודל המצעים שאתם צריכים.
הרבה לפני שמגיעים לאיכות ולעיצוב של מצעים, חשוב למדוד את המזרן שעליו יונח סדין או מגן המזרן. שימו לב לא להתבלבל ולמדוד את בסיס המיטה, כי המזרן הוא שקובע. בבית אהרוני אנו ממליצים לכם שלא לוותר על שלב זה, כדי לא למצוא את עצמכם עם מצעים לא מתאימים.

השתמשו בסרט מדידה, ואל תחששו אם אתם לא מצליחים להיות מדויקים לחלוטין – יש גדלים סטנדרטיים של מזרנים ושל מצעים, כך שעליכם רק לרשום נתונים מספיק קרובים והבחירה תהיה ברורה.

  1. מצעים למיטת תינוק – במידה 70X130 ס”מ

  2. מצעים למיטת מעבר – במידה 70X130 ס”מ

  3. מצעים למיטת יחיד – במידה 90X200 ס”מ

  4. מצעים למיטת נוער – במידה 120/200ס”מ

  5. מצעים למיטה זוגית: ממידה 160/200 ס”מ עד 220/200 ס”מ

ב. בחרנו גודל? ממשיכים לאיכות ורמת צפיפות

שימו לב בשלב זה לפרמטר שאולי לא הכרתם – צפיפות החוטים. צפיפות החוט משפיעה באופן ישיר על מידת העמידות של הבד. נכון, כל אריג נשחק במהלך הכביסות, אך ככל שצפיפות החוט גבוהה יותר, כך השחיקה שלו תהיה איטית יותר, והמצעים ישמרו לאורך זמן רב יותר. אך שימו לב: גם מצעים בעלי צפיפות בינונית-נמוכה, המיוצרים מסיבי כותנה יהיו איכותיים ועמידים לאורך זמן. אנו בבית אהרוני מוכרים מצעים בעלי צפיפות של ______.

איף מטפלים במצעים?

על מנת לשמור על המצעים שלנו במצב טוב לאורך זה, יש צורך לטפל בהם כמו שצריך.

  1. כל כמה זמן צריך להחליף מצעים?

כדי לקבוע את התדירות הנכונה להחלפת מצעים יש לקחת בחשבון מספר גורמים.

  • הרגלי השינה שלנו

אין ספק שטיפול במצעי האורחים, למשל, יהיה שונה מאוד מטיפול מצעים של ילדים שרק אתמול נגמלו מחיתולים. אך ניתן לומר באופן כללי שמומלץ להחליף מצעים אחת לשבוע, משום שגם אם המצעים נראים, מרגישים ומריחים נקיים, חשוב להבין כי בכל יום כל אחד מאתנו משיל מעצמו המון תאי עור מתים. ולא רק זה, יש גם לחות, אבק, עובש, שומנים המופרשים מהעור, זיעה ויתר מרכיבים כמו פירורים, איפור או שערות בע”ח. בקיצור, הבנתם את הנקודה. 

החומר ממנו המצעים עשויים גם הוא משפיע. במידה ומדובר במצעים העשויים מבדי סאטן או משי, נמליץ לכם שלא לכבס בתדירות גבוהה, ואולי אף להשתמש בהם אחת לכמה זמן, בעונות מסוימות, משום שכביסה שבועית של בדים מסוג זה תגרום לבלאי משמעותי.

  1. איך מכבסים מצעים?

 

התשובה הכי נכונה היא – לקרוא את הנחיות הכביסה המוצמדות למצעים. כי לכל סוג בד הנחיות שונות ורצוי להיצמד אליהן על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר. חשוב לבדוק מה החום המקסימלי המותר לכביסת המצעים, או שמא נדרשת כביסה עדינה במיוחד.

עגלת קניות
כלי נגישות

Powered by - Wemake

פתיחת צ'אט
💬 צריך עזרה?
היי, איך אפשר לעזור?